هوشمند کردن ، ایجاد تحول دیجیتال یا دیجیتالی‌ شدن تجهیزاتی که در زمینه‌ اتاق فرار استفاده می‌شوند ، استفاده از تکنیک‌ها، ابزارها، تجهیزات و به منظور تسهیل فرایندها و عملیات‌های گوناگون در روند بازی است تا بدون این‌ که اختلالی در فرایندها به‌‎وجود بیاید به‌صورت کاملا هوشمند و خودکار انجام شوند. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های هوشمندشدن را می‌توان عدم وابستگی به نیروی انسانی برای اجرای فعالیت‌های اتاق فرار دانست.

طراحی ، ساخت و نصب انواع سنسور

گروه دارک ویژن با توجه به بازی و موارد مورد نیاز انواع سنسورها و کنترل کننده‌های مورد نظر را طراحی و نصب می‌نماید تا هرچه بهینه‌تر و بهتر بازی بدون نیاز به نیروی انسانی و کنترل کننده‌های بیشتر به صورت هوشمند انجام شود 

برخی از موارد سیستم های هوشمند

کنترل روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند یکی از بخش‌های اصلی ساختمان هوشمند است. این ویژگی سیستم روشنایی هوشمند با کنترل هوشمند لامپ‌ها و یا استفاده از سنسورهای نوری و حرکتی باعث راحت تر شدن کار اکتور و گیم مستر شده و همچین دقت بالاتر و بهت شدن روند اتاق فرار می شود . 

از مزایای سیستم روشنایی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • کنترل روشنایی، شامل روشن و خاموش کردن خطوط روشنایی

  • قابلیت کم و زیاد کردن نور با استفاده از اپلیکیشن

  • نظارت روشنایی، شامل مشاهده‌ی وضعیت و روشن و خاموش بودن خطوط روشنایی

سیستم صوتی و تصویری هوشمند

صدا و موسیقی مهم ترین بخش یک اتاق فرار است. با نصب سیستم صوتی و تصویری هوشمند می‌توانید به سادگی لمس یک دکمه، موسیقی و افکت های صوتی مورد نظر خود را به صورت کاملا هوشمند و مجزا (3D Sound) در بازی پخش کنید و یا از طریق ریموت کنترل و یا پنل لمسی، کنترل  پخش‌کننده‌های صوتی و غیره را در دست داشته باشید.

  • قابلیت برنامه‌ریزی برای پخش موسیقی و غیره در زمان‌های مشخص

  • امکان جداسازی بخش‌های اتاق فرار و پخش موسیقی‌های مجزا در این بخش‌ها

  • قابلیت اتصال به سیستم‌های صوتی امنیتی و یا سیستم اعلام حریق برای هشدار حریق

سیستم تهویه هوشمند

سیستم تهویه هوشمند یکی از اجزای مهم برای هوشمند سازی اتاق فرار هاست .چرا که اکثر اتاق فرارها در فضای بسته و به خصوص در زیرزمین‌ها یا فضایی که نیاز به تهویه مناسب دارند هستند این سیستم تهویه‌ی مناسب هوا و همینطور تنظیم دما را بر عهده دارد. و بر اساس تغییرات دما و کیفیت هوا عمل می‌کند.

سیستم های ایمنی هوشنمد

سیستم‌ ایمنی هوشمند یک سیستم بسیار کاربردی برای اتاق فرارها بوده چرا که امنیت جانی پلیرها بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در طول بازی با توجه به امکان ترسیدن و یا دویدن و امکان برخورد با وسایل و موارد غیره … . اتفاقات هم خطرناک جلوگیری می‌نماید . سیستم های ایمنی هوشمند بصورت مختصر و مفید شامل تشخیص نشت گاز، دود، آتش، نشت آب و… همچنین کنترل شیرهای برقی آب، گاز، قطع برق و… بصورت تکی و ترکیبی می باشند. در زمانهای بروز زلزله برق و گاز و آب را قطع می نماید و حوادث همچون برق گرفتگی و گازگرفتگی حفظ می نماید. توان قطع خودكار جریان گاز یا آب ورودي ساختمان ، در صورت بروز آتش سوزی یا نشتي در هریک از آن ها و تشخیص این امر توسط سنسورهاي ویژه تعبیه شده در بازی را دارد.

سیستم های امنیتی هوشنمد

سیستم های هوشمند، در فاز امنیتی و ایمنی بسیار قوی هستند. فرض کنید شما می خواهید از مجموعه خود خارج شوید و بعد از اجرای فرایند خروج، سیستم امنیتی و ایمنی شما فعال می شود. تمامی دیتکتور و آشکارسازها آمادگی کامل محافظت از محل شما را دارند. در صورتی که کوچک ترین حریق یا حرکتی توسط دیتکتورها احساس بشه آژیرها به صدا در آمده و روی گوشی شما به شما اطلاع رسانی شده و شما با ورود به اپلیکیشن و باز کردن دوربین می توانید اتفاقات رو مشاهده بفرمایید.